google-site-verification=piB8Ih3jBStzvYj6YX051ECuYu-K-K6jpvIYEVWAo5g google-site-verification=piB8Ih3jBStzvYj6YX051ECuYu-K-K6jpvIYEVWAo5g
top of page
  • Fundacja DOBROdzieje się

Zapraszamy Rodziny zastępcze na wspólne świętowanie w Parku im. R. Baden-Powella

Piknik z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego organizowany przez Centrum Administracyjne Pieczy Zastępcze, Fundację DOBROdzieje się i MOSIR Łódź, pod patronatem Prezydent Miasta Łodzi.


Rodzicielstwo zastępcze jest wyjątkowym wyborem, który niesie ze sobą ogromną odpowiedzialność. Przynosi ono jednocześnie niezwykłą satysfakcje i radość, dając dzieciom szansę na stabilne i pełne miłości życie.30 maja w Polsce obchodzony jest Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. To niepowtarzalna okazja do podkreślenia znaczenia troski i wsparcia, które rodziny oferują potrzebującym dzieciom. Z tej okazji razem z Centrum Administracyjnym Pieczy Zastępczej, Urzędem Miasta Łodzi, MOSIRem i łódzką Fundacja DOBROdzieje się wspólnie zapraszają do udziału w Rodzinnym Pikniku w Parku im. R. Baden-Powella.

27 maja w godzinach od 12:00 do 16:00 na wszystkie dzieci czeka strefa baniek mydlanych, liny do przeciągania, brokatowe tatuaże, namiot wesołej nauki oraz wiele ciekawych gier i konkurencji sportowych. Zabawę poprowadzi wodzirej, a Motocykliści z Born to Ride MC Poland przyjadą na swoich motorach i zaproszą chętne dzieci do mini-przejażdżki. W trakcie imprezy obecni będą także Strażnicy Miejscy, którzy udzielą porad na temat bezpieczeństwa w mieście, a w strefie kulinarnej będzie można spróbować grillowanej kaszanki i kiełbaski. O godzinie 13:00, 35 osób zostanie zaproszonych do przejażdżki zabytkowym tramwajem z Radiostacji do dworca Łódź-Fabryczna i z powrotem.Wiele dzieci doświadcza trudności i traum w młodym wieku. Mogą one być od maleńkości pozbawione opieki rodzicielskiej, zaniedbane lub skrzywdzone. To właśnie w takich sytuacjach rodzice zastępczy stają na wysokości zadania, oferując młodym ludziom ciepło, poczucie bezpieczeństwa i stabilizację. Ich rola nie ogranicza się jedynie do zapewnienia dachu nad głową i zaspokojenia potrzeb fizycznych. Udzielają oni przede wszystkim emocjonalnego wsparcia i pomocy w procesie gojenia się ran z przeszłości. Dlatego 27 maja, wspólnie z CAPZ, pod patronatem Prezydent Miasta Łodzi – Pani Hanny Zdanowskiej, chcemy poczynić ukłon stronę rodziców zastępczych i zaprosić ich do wspólnego świętowania. Ten dzień to też idealny moment na zastanowienie się nad tym, jak my możemy wspierać te rodziny i pomagać im w trudnych sytuacjach życiowych. Każdy z nas może oferować wsparcie emocjonalne lub materialne, podarować swój tak cenny ostatnio czas lub podzielić się talentem.– mówi Agnieszka Nowicka z Fundacji DOBROdzieje się.

Piknik organizowany jest przez kampanię Rodzina Jest dla Dzieci we współpracy z Fundacją DOBROdzieje się oraz MOSIR. Wydarzenie odbędzie się pod patronatem prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej. Organizatorzy polecają zabrać ze sobą własne koce piknikowe.


Więcej informacji:

Gabriela Halakiewicz

gabriela.halakiewicz@fundacjadobrodzieje.pl

Comments


bottom of page