google-site-verification=piB8Ih3jBStzvYj6YX051ECuYu-K-K6jpvIYEVWAo5g google-site-verification=piB8Ih3jBStzvYj6YX051ECuYu-K-K6jpvIYEVWAo5g
top of page

NASZE PROJEKTY

Facebook-Łączymy-się-w-realu-Fundacja-DOBROdzieje-się.png

UNICEF - ŁĄCZYMY SIĘ W REALU

Czy integracja nastolatków w realnym świecie jest jeszcze możliwa? Łódzka Fundacja DOBROdzieje się, przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci UNICEF, ogłasza rozpoczęcie działań w ramach projektu "Łączymy się w realu - czyli nawiązywanie relacji i kontaktów w rzeczywistym świecie”.

 

Niezależnie od narodowości młodzież ma aktualnie spore trudności w kontaktach z rówieśnikami. Ich znajomości są oparte głównie o komunikację przez smartphony, pozbawioną bezpośrednich interakcji i rozmów.

 

Więcej informacji >>
 

FUNDACJA-DOBRODZIEJE-SIE-Z-FUNDACJA-SWIETEGO-MIKOLAJA.png

ALICJA PO DRUGIEJ STRONIE LUSTRA

Nasza Fundacja DOBROdzieje się zaprasza do udziału w projekcie “Alicja z drugiej strony lustra - czyli jak budować relacje w świecie realnym”.

Świat został zdominowany przez dynamiczny rozwój Internetu. Ma to ogromny wpływ na zmiany życia społecznego, a ludzie z łatwością komunikują się dzisiaj na odległość bez konieczności kontaktu rzeczywistego. Ciągłe podłączenie do sieci może przynieść negatywne skutki tj. problemy ze skupieniem uwagi na dialogach, brak umiejętności komunikacji bezpośredniej z drugim człowiekiem, a także trudności adaptacyjne w nowych środowiskach. 

Działania zostały sfinansowane przy wsparciu Fundacji Świętego Mikołaja i firmy IKEA.

 

Więcej informacji >>
 

Stwórz.png

STWÓRZ Z NAMI MAGICZNY DOM

Wierzymy, że najlepszym miejscem do wychowywania dzieci jest rodzina biologiczna. Gdy jednak nie jest to możliwe, taką rodziną staje się troskliwa rodzina zastępcza lub przyjazny dom dziecka.

Fundacja DOBROdzieje się wspiera tworzenie rodzinnej przestrzeni dla dzieci w rodzinach zastępczych i domach dziecka.

Dziś zapraszamy Cię do stania się częścią rodziny dla dzieci z Domu Dziecka nr 1 w Łodzi, wspierając naszą zbiórkę staniesz się Ciocią, Wujkiem, Bratem lub Siostrą dla czternastki dzieci w nim przebywających.

 

Więcej informacji >>
 

Akcja-List-do-Mikołaja-box.png

2023 - V EDYCJA AKCJI LIST DO MIKOŁAJA

Podczas 4 lat projektu połączyliśmy 3 761 listów do Mikołaja, ze świątecznymi marzeniami dzieci, z cudownymi ludźmi, którzy znaleźli w sobie przestrzeń, by te marzenia zrealizować.

Dlatego po raz 5 ruszamy z naszą akcją, którą realizujemy we współpracy z pomysłodawczyną Panią Izą Król oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Łodzi.

Wierzymy, że znowu zadzieje się MAGIA ŚWIĄT! Dołącz do nas i zostań Mikołajem.

 

Więcej informacji >>
 

Łodz-nasz-wspolny-dom.jpg

ŁÓDŹ NASZ WSPÓLNY DOM - UNICEF

Projekt "Łódź - nasz wspólny dom" w partnerstwie z Fundacją Swim For a Dream.

 

Celem projektu jest odnalezienie balansu w niespokojnych czasach, balansu który pozwoli nauczyć się tolerancji, otwartości na drugiego człowieka, na jego wartości, a także kultury. Łódź zawsze była miejscem, gdzie różne wyznania, narody żyły i współistniały obok siebie. Teraz w obliczu solidarności i wsparcia, Łódź znowu stała się miejscem, w którym ponownie mieszają się  różne kultury, języki, obyczaje.

 

Więcej informacji >>
 

DOBRE-MIejscse (1).png

PROJEKT ZAKOŃCZONY SUKCESEM - DZIĘKUJEMY!

STWÓRZ Z NAMI DOBRE MIEJSCE

Fundacja została stworzona przez ludzi pragnących pomagać, wspierać i wzbudzać uśmiech na twarzach dzieci i ich opiekunów.

 

Po wielu rozmowach z rodzinami zastępczymi i podążając za ich potrzebami,  podjęliśmy się zadania stworzenia DOBREGO Miejsca, w którym dzieci będą mogły rozwijać swoje pasje i umiejętności, a opiekunowie „ładować akumulatory’ do podejmowania codziennych wyzwań, jakie niesie ze sobą wychowanie przyjętych do domu dzieci.

 

Więcej informacji >>
 

Image by freestocks

PODARUJ DZIECKU PREZENT URODZINOWY


Projekt kierujemy do dzieci 3-18 lat z rodzin zastępczych, w tym spokrewnionych, a także rodzin biologicznych, które podjęły trud i odzyskały dzieci.
 

Cel projektu:

Celem projektu jest spełnianie marzeń dzieci, to tylko tyle i aż tyle. Każde z dzieci objętych pomocą fundacji ma swoje skryte marzenia o prezencie URODZINOWYM, BO W CIĄGU SWOJEGO KRÓTKIEGO ŻYCIA NIE OTRZYMAŁO PREZENTÓW ZBYT WIELE.

 

Ty też możesz PODAROWAĆ PREZENT i sprawić wybranemu dziecku niespodziankę.

 

Więcej informacji >>
 

Fundacja-DOBROdzieje-sie-komputer-zrzutk

ZRZUTKA NA KOMPUTERY


Projekt kierujemy do dzieci 7-18 lat z rodzin zastępczych spokrewnionych i biologicznych.
 

Cel projektu:

Ostatnie miesiące pokazały, jak ważne jest posiadanie w domu komputera, by dziecko które musiało przejść w tryb nauki zdalnej, mogło realizować program nauczania. Każdy z nas doświadczył tej niezwykłej sytuacji, gdzie dzieci własne lub znajomych, próbowały oswoić naukę poprzez odrabianie lekcji na komputerze. Zawsze było słychać narzekanie.

 

A co w przypadku, gdy dziecko nie ma dostępu do komputera? I nie ma szans na odrabianie lekcji, bo babcia lub dziadek, którzy je wychowują, nie mają pieniędzy na zakup takiego sprzętu?

 

Więcej informacji >>

Fundacja-DOBROdzieje-sie-telefon.JPG

PODARUJ DRUGIE ŻYCIE SWOJEMU TELEFONOWI


Projekt kierujemy do dzieci w wieku 12-18 lat z domów dziecka i rodzin zastępczych.
 

Cel projektu:
W normalnym życiu telefon dziecku kupuje rodzic, ale gdy nie ma mamy i taty pomóc może fundacja i ludzie, którzy chcą wspierać realizowany przez nią projekt.

 

Więcej informacji >>
 

Fundacja-DOBROdzieje-sie-podziel-sie-zes

WSPARCIE SZKOLNE - ZESZYTY, DŁUGOPISY, DOSTĘP DO KSIĄŻEK


Projekt kierujemy do dzieci szkolnych w wieku 6-24 lata z domów dziecka i rodzin zastępczych.
 

Cel projektu:
Wspaniale jest przygotować dla dzieci raz w roku piękne wyprawki z plecakiem, piórnikiem, kolorowymi długopisami, ołówkami, linijkami, ale jeszcze wspanialej jest dbać o dostęp do pomocy szkolnych w ciągu roku. Spodobał Ci się barwny zeszyt, kup jeden dla siebie lub dla swojego dziecka, a drugi podaruj dziecku będącemu pod opieką naszej fundacji.

 

Więcej informacji >>
 

Fundacja-DOBROdziejesie-Międzynamidziew

MIĘDZY NAMI DZIEWCZYNAMI


Projekt kierujemy do dziewcząt w wieku 16-18 lat z domów dziecka i rodzin zastępczych.
 

Cel projektu:
Poszerzanie horyzontów, odkrywanie pasji, budowanie wiary w siebie, zdobywanie wiedzy i umiejętności,wskazywanie wzorców rodziny i modelu fajnego dorosłego.

Każda dziewczyna ma w sobie ogromny potencjał, ale czasami potrzebuje wsparcia, by odkryć własne możliwości. Sprawmy, by mogły w pełni rozwinąć skrzydła. 

 

Więcej informacji >>
 

bottom of page