google-site-verification=piB8Ih3jBStzvYj6YX051ECuYu-K-K6jpvIYEVWAo5g WOLONTARIAT | Fundacja DOBROdzieje

WOLONTARIAT

"Jeśli otrzymałeś czegoś więcej niż inni w postaci dobrego zdrowia, uzdolnień, energii, sukcesów, radosnego dzieciństwa, harmonijnej atmosfery domowej,
nie traktuj tego jako oczywiste.
Należysz do szczęściarzy, teraz wiele możesz ofiarować innym."
Albert Schweitzer

W Fundacji DOBROdzieje się wierzymy na każdym kroku, że DOBRO powraca. Tym bardziej cieszą nas nasi wolontariusze, pełni dobrej energii, uśmiechu, cierpliwości. To oni dzielą się DOBREM, którego zaznali w swoim życiu z podopiecznymi Fundacji.

W Łodzi ponad 2000 dzieci wychowuje się bez własnej mamy i taty, rolę opiekuna przejmują dziadkowie, siostry, bracia, rodzice zestępczy oraz opiekunowie w domach dziecka. Na podstawie wielu, wielu rozmów wiemy, jak trudne jest to zadanie.
Na szczęście są wokół nas cudowi ludzie, którzy znajdują czas i przybywają ze wsparciem.

Kłaniając się w pas, serdecznie za to dziękujemy!

Jeśli i Ty czujesz, że masz w sobie przestrzeń, by podzielić się swoją DOBRĄ energią, zapraszamy do kontaktu:

kontakt@fundacjadobrodzieje.pl

Poszukujemy wolontariuszy, którzy dołączą do:

• korepetycji - każdy przedmiot szkolny jest mile widziany, dzieci są w różnym wieku od klas pierwszych podstawówki, po przygotowania do matury. To Ty decyzyjesz, w jakiej grupie wiekowej czujesz się najlepiej.

• opiekun podczas warsztatów - w Funadacji organizujemy mnóstwo warsztatów, spotkań i szkoleń, czasami potrzebujemy pomocy w postaci wsparcia w przygotowaniu miejsca warsztatów, zarządzenia posiłkami, a nawet zaopiekowania się dziećmi w sali obok, gdy rodzice zastępczy mają zajęcia. Twoje zaangażowanie nie jest regularne, ale zawsze pozwoli Ci dowiedzieć się czegoś nowego.

• opieka nad dziećmi w miejscu zamieszkania rodziny zastępczej - czasami rodziny zastępcze potrzebują wsparcia, by móc załatwić np. sprawy formalne w urzędzie i mają kłopot, bo nie mogą dzieci zostawić samych - rodzicielstwo zastępcze to praca 7/24 h. Dlatego czasami jest potrzebna opiekunka lub opiekun, by mógł zająć się dziećmi w domu.

• zarządzanie Magdazynem DOBROCI - od 5 lat prowadzimy Magazyn DOBROCI, to takie miejsce, gdzie jedni przekazują dary, a drudzy z tych darów korzystają. Czasami potrzebujemy pomocy, by zorganizować przewóz DOBROCI lub uporządkować to, co do magazynu przyjechało. Jak mówią nasi wolontariusze to raj dla organizatorów przestrzeni, czyli szukamy Marie KONDO dla naszej przestrzeni ;)

DOŁĄCZ DO NAS!
Ryzykujesz tylko tyle, że poznasz ciekawych ludzi, a może zyskasz nowego, małego lub dużego przyjaciela. :)

Zapraszamy!

KONTAKT: