google-site-verification=piB8Ih3jBStzvYj6YX051ECuYu-K-K6jpvIYEVWAo5g google-site-verification=piB8Ih3jBStzvYj6YX051ECuYu-K-K6jpvIYEVWAo5g
top of page
  • Fundacja DOBROdzieje się

Fundacja EY i Fundacja DOBROdzieje się ruszają z kolejną edycję programu "KLUCZ DO JUTRA - Łódź"

Projekt “Klucz do jutra - Łódź” Fundacja EY skierowany jest do dzieci z rodzin zastępczych oraz domów dziecka i polega na wsparciu edukacyjnym dzieci z zaległościami lub problemami w nauce.Nauczanie polega na modelu indywidualnej opieki przez jednego wolontariusza nad jednym dzieckiem. Tworzą w ten sposób zespół, który razem pracuje nad jednym przedmiotem godzinę lub półtorej tygodniowo. Z czasem obok nauki, budują się też relacje, więzi, dzięki którym dziecko może zaufać i czerpać wzorzec od dorosłego wolontariusza.Poprzez indywidualne i personalne wsparcie przez wolontariusza, dziecko nie tylko wzbogaca swoją wiedzę, poprawia oceny, ale przede wszystkim zaczyna wierzyć w siebie i w to, że w przypadku pojawienia się kłopotu jest zawsze jakieś rozwiązanie.


Wielkim atutem programu jest również to, że wszelkie małe i duże sukcesy dziecko i wolontariusz mogą celebrować razem. "Klucz do jutra" zapewnia środki, które zespół może przeznaczyć na swoje własne "małe świętowanie radości", np. wspólne wyjście do kina, na kręgle, zwiedzanie wystawy, skoki na trampolinach itp.

Comments


bottom of page