google-site-verification=piB8Ih3jBStzvYj6YX051ECuYu-K-K6jpvIYEVWAo5g Dziękujemy Gospodyniom Wiejskim z Głowna za sielski piątek z końmi :)

Dziękujemy Gospodyniom Wiejskim z Głowna za sielski piątek z końmi :)

W słoneczny piątek, 17 dzieci z pieczy zastępczej wraz z opiekunami spędziło radosny i sielski czas w stadninie w Bronisławowie.

Dzieci miały okazję poznać prawdziwe życie w stajni: od oporządzania koni, treningi na wybiegach, po sprzątanie boxów. Na wszystkie nasze pytania odpowiadała przemiła trenerka, która specjalizuje się w ujeżdżaniu koni i przygotowywaniu ich do konkursów jeździeckich.

Dowiedzieliśmy się: ile koń zjada, ile powinien zażywać ruchu każdego dnia, ile trwa ciąża u konia i czy każdy koń nosi podkowy.

Sprawcami tego wyjątkowego dnia były Gospodynie Wiejskie ze Stowarzyszenia Przyjaciół Gminy Głowno SZANSA, które ugościły nas iście królewsko. Na dzieci czekały słodkie przekąski oraz lody, a na obiad wspólnie ze wszystkimi uczestnikami przygotowane były grillowe przysmaki. Rozmowom przy stole nie było końca.

Za wszystko BARDZO dziękujemy! :)