google-site-verification=piB8Ih3jBStzvYj6YX051ECuYu-K-K6jpvIYEVWAo5g google-site-verification=piB8Ih3jBStzvYj6YX051ECuYu-K-K6jpvIYEVWAo5g
top of page
  • Fundacja DOBROdzieje się

20.01, 17:00 Warsztat dla rodzin i nauczycieli "Rozwijaj potencjał - Praca z dzieckiem z FAS"Zapraszamy rodziców i nauczycieli na warsztat "Rozwijaj potencjał - Praca z dzieckiem z FAS", specjalizujący w obszarze wiedzy na temat Alkoholowego Zespołu Płodowego oraz rozwoju, wychowania i edukacji dziecka z FAS oraz na spotkanie z mamą zastępczą wyjątkowego chłopca, o specjalnych potrzebach.


📅 Kiedy: 20 lutego 2024, godzina 17:00 - czas warsztatu 1 h

📍 Gdzie: Biblioteka TRAF - Augusta Cieszkowskiego 11a, 93-504 Łódź


Zapisy przez formularz:


Podczas warsztatów poruszone będą tematy:

✅ Fakty na temat FAS

✅ Jak stawiać przed dzieckiem z FAS zadania dostosowane do jego umiejętności

✅ Jakie są skuteczne techniki motywacyjne, które pobudzą do rozwoju

✅ Jak budować pozytywną atmosferę współpracy i wsparcia w domu, w szkole

✅ Rodzicielstwo zastępcze - zawód z pasją - opowieści i doświadczenia mamy zastępczejWarsztat poprowadzi:

Agnieszka Nowicka - Prezes Fundacji DOBROdzieje się. Od lat wspiera dzieci z rodzin zastępczych, domów dziecka i pogotowi opiekuńczych. Współtworzyła kampanię społeczną Rodzina jest dla Dzieci, której celem jest pozyskiwanie nowych rodzin zastępczych. Od 2020 zaangażowana w organizację projektów fundacji dla dobra dzieci i ich opiekunów. W 2023 roku dzięki otrzymanemu przez fundację grantowi: Program Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny, ukończyła kursy i zdobyła następujące dyplomy:

University of Washington - Institute on Human Development and Disability:

- Fetal Alcohol Syndrome Diagnostic and Prevention Network (FAS DPN) 

Polski Instytut FASD:

- Certyfikowany Diagnosta FASD

- Dziecko z FASD w rodzinie adopcyjnej, zastępczej czy biologicznej – jak poradzić sobie z takim wyzwaniem

- Prawidłowa diagnostyka FASD zgodna z polskimi rekomendacjami – jak przeprowadzić, rozumieć diagnozę i jak wykorzystać ją w życiu codziennym dziecka i rodziny


Gość specjalny spotkania:

Agnieszka Kaszuba-Gałka - Mama zastępcza Alana, prowadząca specjalistyczną rodzinę zastępczą. Opowie o swoich doświadczeniach dotyczących procesu zdobywania zawodu rodzica zastępczego oraz o wychowywaniu chłopca ze szczególnymi potrzebami. Psycholog, z traumą na ty, po kursach integracji sensorycznej trener szkoły dla rodziców i wychowawców. Twarz kampanii społecznej Rodzina jest dla Dzieci i Test serca.


Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Comments


bottom of page