google-site-verification=piB8Ih3jBStzvYj6YX051ECuYu-K-K6jpvIYEVWAo5g google-site-verification=piB8Ih3jBStzvYj6YX051ECuYu-K-K6jpvIYEVWAo5g
top of page
  • Fundacja DOBROdzieje się

16.08, godz 16:00 - Spotkanie z Omeną Mensah

Omenaa Mensah to filantropka, przedsiębiorczyni i inwestorka. Jest prezeską i wspólniczką kilkunastu spółek, która sukcesywnie rozwija kolejne sfery działalności biznesowej. Omenaa Mensah pełni funkcję prezeski fundacji Omenaa Foundation oraz wiceprezeski Rafał Brzoska Foundation.

W ramach projektu Między nami dziewczynami/Między nami chłopakami, zapraszamy na spotkanie z prezeską i wspólniczką kilkunastu spółek, która sukcesywnie rozwija kolejne sfery działalności biznesowej. Omenaa Mensah pełni funkcję prezeski fundacji Omenaa Foundation oraz wiceprezeski Rafał Brzoska Foundation.


Miejsce spotkania: Fundacja DOBROdzieje się, ul. Piotrkowska 80, klatka D, piętro 3

Termin spotkania: 16.08.2023, godz. 16:00

Czas spotkania: 30-50 min


Liczba miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.


Zapraszamy do zapisów poprzez formularz:


Omenaa Mensah to także miłośniczka designu, architektury i sztuki, kolekcjonerka, promotorka młodych artystów oraz pomysłodawczyni Wielkiej Aukcji Charytatywnej „TOP CHARITY” – największego i najbardziej prestiżowego wydarzenia charytatywnego w Polsce. 1 lutego 2023 roku zainaugurowała działalność swojej nowej fundacji artystycznej OmenaArt Foundation, która inicjuje wydarzenia artystyczne, dzięki którym wspiera młodych artystów, dba o zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez rewitalizację historycznych budynków, a dzięki organizowanym wydarzeniom pozyskuje środki na działalność statutową pozostałych dwóch fundacji. Podwaliną wszystkich jej aktywności, w tym biznesowych, są dwa filary: edukacja i charytatywność, dlatego aktywnie wspiera inicjatywy dobroczynne i osobiście angażuje się w pomoc potrzebującym.

___________________________________________________________________________

Omenaa Mensah to także miłośniczka designu, architektury i sztuki, kolekcjonerka, promotorka młodych artystów oraz pomysłodawczyni Wielkiej Aukcji Charytatywnej „TOP CHARITY” – największego i najbardziej prestiżowego wydarzenia charytatywnego w Polsce. 1 lutego 2023 roku zainaugurowała działalność swojej nowej fundacji artystycznej OmenaArt Foundation.

___________________________________________________________________________

Od kwietnia prowadzi też autorski cykl wywiadów „Czas na filantropię”, publikowanych w magazynie „Forbes”.

• Przedsiębiorczyni, inwestorka i filantropka.

• W 2014 roku założyła Omenaa Foundation, której jest prezeską.

• Od maja 2022 równolegle wiceprezeska Rafał Brzoska Foundation.

• DNA obu fundacji to edukacja i wyrównywanie szans dzieci i młodzieży z

utrudnionym dostępem do nauki.

• Prezeska i wspólniczka kilkunastu spółek, w tym: RiO Asi, Omi Productions,

Omiimage, Occhiello, InHome Real Estate, O&R Holding,

ubieramypracowników.pl, FoodWell.

• Edukacja i charytatywność są dla Omeny podwaliną wszystkich aktywności,

również biznesowych, które łączy z projektami fundacyjnymi.

• Swoje działania charytatywne rozpoczęła od zbudowania szkoły Kids Haven School

dla dzieci ulicy w Ghanie w Tema. Szkoła prowadzi autorski program nauczania, zatrudnia edukatorów i zapewnia opiekę. Budynek posiada dwie kondygnacje, ma 1500 metrów kwadratowych oraz plac zabaw i salę do zajęć integracji sensorycznej.

• Równolegle angażuje się w pomoc podopiecznym z polskich domów dziecka pod kątem dostępu i narzędzi do edukacji oraz aktywizacji zawodowej dorosłych wychowanków placówek z ramienia Omenaa Foundation. Misją organizacji jest rozwój talentów, motywowanie dzieci do rozwijania swojej kreatywności oraz wzmacnianie ich mocnych stron.

• Wraz z mężem Rafałem Brzoską wspierają utalentowaną młodzież z terenów wiejskich w edukacji i rozwoju oraz umożliwiają im dalszą naukę na międzynarodowych i wymarzonych uczelniach w Rafał Brzoska Foundation.

• Zaraz po wybuchu wojny w Ukrainie w trzy tygodnie stworzyła w Warszawie RiO Edu Centrum – ośrodek wsparcia dla uchodźczyń i ich dzieci z Ukrainy. Otrzymują oni pomoc psychologiczną, rozwojową, edukacyjną m.in. intensywne kursy języka polskiego oraz szkolenia i kursy.


• Wraz z Rafałem Brzoską zorganizowała dwa Konwoje Polskich Serc z pomocą humanitarną dla ludności cywilnej w Ukrainie. Do szpitala dziecięcego w Równem dotarło 5 tirów z artykułami pierwszej pomocy i w pełni wyposażona karetka, a do Charkowa – pociąg z 34 wagonami wypełnionymi żywnością, śpiworami, lekami. Był to największy prywatny transport humanitarny dla Ukrainy.

• Omenaa Mensah jest inicjatorką największej imprezy charytatywnej w Polsce – Wielkiej Aukcji Charytatywnej TOP CHARITY, skierowanej do rynku biznesowego. Podczas pierwszej edycji – z licytacji dzieł sztuki i Wielkich Emocji oraz prywatnej donacji Rafała Brzoski zebrano ponad 8 mln zł. Pieniądze trafiły m.in. do podopiecznych Omenaa Foundation i Rafał Brzoska Foundation oraz na pomoc Ukrainie. Podczas gali wręczono także statuetki TOP CHARITY, czyli nagrody dla przedsiębiorców, którzy osobiście angażują się w pomoc potrzebującym.

• Wynik drugiej edycji Wielkiej Aukcji Charytatywnej zakończył się zebraniem rekordowej kwoty ponad 28 mln zł!

• Za swoją działalność dobroczynną Omenaa Mensah została wyróżniona Honorową Nagrodą „Gwiazdy Dobroczynności”.

• Miłośniczka, kolekcjonerka sztuki i designu. Prywatną kolekcję buduje skupiając się głównie na rzeźbie i obiektach przestrzennych oraz współczesnym malarstwie artystów i artystek młodego pokolenia.

• Omenaa Mensah to także dziennikarka i prezenterka, która chce mądrze wykorzystywać swoją popularność. Jej udział w kampaniach reklamowych zawsze przekłada się na projekty pomocowe.


• Od 20 lat związana z telewizją TVN Warner Bros. Discovery, gdzie nadal prowadzi prognozę pogody. Uczestniczka wielu programów związanych głównie z designem i architekturą. Jej spółka Omi Productions wyprodukowała program „Wyjątkowe domy”, którego Omenaa byłą gospodynią. W toku są kolejne produkcje, m.in. serial dokumentalny o rewitalizacji historycznych budynków na świecie.

• 1 lutego 2023 roku Omenaa Mensah oficjalnie otworzyła swoją nową fundację OmenaArt Foundation, która będzie sprawować pieczę nad wszystkimi projektami artystycznymi, realizowanymi przez Omenaa Foundation i Rafał Brzoska Foundation, a także wspierać młodych artystów

i instytucje związane ze sztuką.

• Od kwietnia 2023 roku prowadzi autorski cykl rozmów „Czas na filantropię” w magazynie „Forbes”. Gośćmi jej wywiadów są m.in. najbardziej wpływowi przedsiębiorcy z całego kraju, prezesi i właściciele firm oraz fundacji, którzy osobiście angażują się w pomoc najbardziej potrzebującym, przeznaczając na działalność filantropijną miliony złotych.


Zapraszamy do zapisów poprzez formularz:


Do zobaczenia!

Comments


bottom of page