google-site-verification=piB8Ih3jBStzvYj6YX051ECuYu-K-K6jpvIYEVWAo5g Edukacja dzieci i młodzieży z domów dziecka i rodzin zastępczych w Akademii Technik Cyfrowych INTV

Stowarzyszenie INTV we współpracy z Fundacją DOBROdzieje się zaprasza od września 2023 r. do Akademii Technik Cyfrowych (ATC) dzieci i młodzież z domów dziecka oraz z rodzin zastępczych. W tym celu powstał fundusz ATC służący pokrywaniu kosztów kształcenia młodych ludzi.

400 PLN miesięcznie to kolejny uczeń w programie ATC.

Aktualnie fundusz dysponuje już sumą 800 PLN miesięcznie przez okres 1 roku (środki pochodzą z innych źródeł finansowania). Rozpoczynamy program z dwójką uczniów z domów dziecka i rodzin zastępczych.

Zajęcia Akademii Technik Cyfrowych są prowadzone w następujących dziedzinach:

1. Podstawy technik cyfrowych dla dzieci (matematyka w zakresie klas 1-3).

2. Podstawy technik cyfrowych dla młodzieży (matematyka i fizyka w zakresie klas 4-12).

3. Architektura komputerów.

4. Fotografia cyfrowa.

5. Grafika cyfrowa 2D.

6. Film i telewizja cyfrowa.

Program zajęć i opis zaplecza technicznego znajdują się na stronie www.intv.pl.

Wdrażane są kolejne zajęcia:

1. Dźwięk cyfrowy.

2. Maszyny CNC (frezowanie, grawerowanie, cięcie laserem, druk 3D).

3. Automatyka i konstrukcje mechaniczne.

4. Grafika cyfrowa 3D.