google-site-verification=piB8Ih3jBStzvYj6YX051ECuYu-K-K6jpvIYEVWAo5g AKCJA LIST DO MIKOŁAJA | Fundacja DOBROdzieje się

AKCJA LIST DO MIKOŁAJA - 2022

Z całego serca dziękujemy za dołączenie do 5 edycji Akcji List do Mikołaja. Dzięki ludziom

OPIS AKCJI "LIST DO MIKOŁAJA"

Zapraszamy do Akcji LIST DO MIKOŁAJA 2022 – To już 5 edycja!

To już V edycja Akcji „Listo do Mikołaja”. W ubiegłym roku dzięki wielkiemu sercu pracowników firm, osób indywidualnych, wolontariuszy, znajomych i nieznajomych aż 1550 łódzkich dzieci z rodzin zastępczych, domów dziecka, świetlic środowiskowych otrzymało swój wymarzony prezent.

Zapraszamy ponownie Mikołajów do udziału w tej niezwykłej akcji, która w obecnie trudnym czasie, nabierze wyjątkowego i niepowtarzalnego znaczenia.

Niech dzieje się Magia Świąt!

Pamiętasz tę dziecięcą radość przed zbliżającą się Gwiazdką? Nasłuchiwanie kroków na schodach. Zapach choinki oraz aromat wigilijnych potraw unoszący się w całym domu. A także ciekawość, co tym razem znajdziesz pod choinką. Twoja kochająca Cię rodzina robiła, co mogła, by prezent był tym wymarzonym.

A co czują dzieci, którym Wigilia wcale nie kojarzy się z rodzinną atmosferą?

Dzieci, które spędzają ten wyjątkowy czas bez swojej biologicznej mamy i swojego taty - w domach dziecka lub rodzinach zastępczych.Ich opiekunowie wiedzą, że dla tych dzieci Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowo trudny czas. Starają się więc spełnić choć jedno marzenie każdego dziecka. Czasami jednak potrzebują pomocy.

Dlatego po raz kolejny chcemy zadbać, by dzieci z łódzkich domów dziecka, rodzin zastępczych, świetlic środowiskowych mogły znaleźć pod choinką wymarzone prezenty. Dołącz do grona osób,

które na magiczną chwilę wejdą w rolę Mikołaja i będą spełniać marzenia przedszkolaków, uczniów i nastolatków po przejściach.

Spróbujmy razem pokazać im, że Magia Świąt istnieje naprawdę.

Twoje zaangażowanie to tylko przeczytanie listu do Świętego Mikołaja przygotowanego przez dziecko, znalezienie wymarzonego, dziecięcego prezentu i przeznaczenie kwoty do 100 zł na jego zakup.

Jak przygotować się do zostania Świętym Mikołajem?

1. Skontaktuj się z nami i zgłoś chęć udziału w Akcji LIST DO MIKOŁAJA.

Kontakt: Gabrielą Halakiewicz: gabriela.halakiewicz@fundacjadobrodzieje.pl

2. W ciągu 2 tygodni od zgłoszenia dostaniesz list, w którym młody człowiek z domu dziecka,

rodziny zastępczej lub świetlicy środowiskowej napisze, o czym marzy.

Bez obaw! Dziecko wie, że ma zmieścić się w kwocie 100 zł.

3. Później masz 2 tygodnie na spełnienie jego gwiazdkowego marzenia.

4. Prezent trzeba dostarczyć do Fundacji DOBROdzieje się w Łodzi ul. Piotrkowska 80.

Fundacja znajduje się w podwórzu kamienicy, czwarte drzwi po prawej stronie.

Jeśli możesz, zachęć do akcji swoją rodziną, przyjaciół, znajomych, sąsiadów, współpracowników.

I pamiętaj, że „dobro to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli”!

Zobacz, jak wyjątkowa była ubiegłoroczna Akcja List do Mikołaja:

Jeśli chcesz możesz wybrać wariant łatwiejszy, żeby dołączyć do naszej Akcji List do Mikołaja!

Będziemy bardzo wdzięczni za zakup kart podarunkowych do łódzkich galerii handlowych lub przelew na konto Fundacji DOBROdzieje się, wpisując w tytule przelewu hasło:

List do Mikołaja

NR RACHUNKU 74 1140 2004 0000 3502 8017 9891

Dzięki temu nasz zespół Elfów będzie mógł zakupić prezenty dla listów, które przyjdą do nas od dzieci w ostatniej chwili.

Za cześć pieniędzy, która pozostanie po Akcji List do Mikołaja, Fundacja DOBROdzieje się zakupi komputery dla najbardziej potrzebujących dzieci, tak by miały szansę, na równi z innymi uczniami do nauki i dostęp do komputera na co dzień.

INFORMACJA DLA MIKOŁAJÓW, KTÓRZY JUŻ OTRZYMALI LISTY OD DZIECI

1. Uprzejmie prosimy o dokładne i TRWAŁE opisanie adresata na opakowaniu prezentu, wpisując dane zawarte w Liście do Mikołaja, w tym numer listu

2. Prezent prosimy dostarczyć do 11 grudnia 2022 do Fundacji DOBROdzieje się rezydującej na czas akcji przy ul. Piotrkowskiej 80.

Bardzo dziękujemy wszystkim Mikołajom!

Akcja List do Mikołaja jest realizowana we współpracy Fundacji DOBROdzieje się, Pani Izabeli Król i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi.

Tegoroczna akcja jest już 5 edycją projektu, do tej pory obdarowanych zostało 300 dzieci w 2018 roku, ponad 700 dzieci w 2019 roku, 1211 dzieci w 2020, 1550 w 2021.

Jeśli możesz zachęć do akcji swoją rodziną, przyjaciół i znajomych.

I pamiętaj, że „dobro to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli”.

Świąteczne Elfy z Fundacji DOBROdzieje się