google-site-verification=piB8Ih3jBStzvYj6YX051ECuYu-K-K6jpvIYEVWAo5g Warsztaty dla Wolontariuszy Programu Klucz do jutra w Fundacji DOBROdzieje się

Warsztaty dla Wolontariuszy Programu Klucz do jutra w Fundacji DOBROdzieje się

Zapraszamy na warsztaty dedykowane dla wolontariuszy Programu "Klucz do jutra" Fundacji EY, realizowanego przez Fundację DOBROdzieje się.

Celem warsztatów jest podniesienie Państwa umiejętności, kompetencji i przede wszystkim rozwój, który sprawi, że zarówno Państwo jak i dzieci korzystające z Państwa wsparcia, będziecie umieli pracować ze sobą w wyjątkowy sposób.

W tym roku chcemy zaprosić Państwa do 3 warsztatów oraz spotkań superwizyjnych.

Mogą Państwo wybrać wszystkie, lub te, które najbardziej Państwa interesują.

Zapisy na stronie:

1. Szkolenie z efektywnej nauki. Jak pomóc w nauce dzieciom o różnych predyspozycjach - prowadząca Hanna Radzyńska

Celem szkolenia jest przekazać wiedzę z technik skutecznego uczenia się tak, aby Wolontariusze wykorzystali je w pracy z dziećmi i potrafili zachęcić do ich stosowania podopiecznych.

Termin: Zajęcia zaplanowane są 9 marca 2024, od godziny 12:00 - czas zajęć 3 h

Miejsce: Siedziba Fundacji DOBROdzieje się, ul. Piotrkowska 80, klatka D w podwórzu, lokal 39

Ilość miejsc: 10 osób

Liczy się kolejność zgłoszeń.

2. Jak pracować z dzieckiem, które doświadczyło traumy - prowadząca Justyna Łągiewczyk - pedagog, terapeuta i psychotramatolog.

Justyna Łągiewczyk zajmuje się psychoterapią i terapią traumy w Centrum Terapii i Pomocy Dziecku i Jego Rodzinie - Cukinia. Pracuje z dziećmi i rodzinami przebywającymi zarówno w pieczy rodzinnej, jak i instytucjonalnej. Studiowała „Erziehungswissenschaft/Psychologie/Soziologie” na: Technische Universität Berlin. Ukończyła „Pedagogikę Traumy” oraz  „Psychoterapię systemową” organizowaną przez Wielkopolskie Towarzystwo Terapii Systemowej. Znając specyfikę pracy z dziećmi z rodzinnej pieczy zastępczej może stanowić realne wsparcie dla wolontariuszy.

Termin: Zajęcia zaplanowane są 22 marca 2024, od godziny 15:00 - czas zajęć 4 h

Miejsce: Siedziba Fundacji DOBROdzieje się, ul. Piotrkowska 80, klatka D w podwórzu, lokal 39

Liczy się kolejność zgłoszeń.

3. Warsztaty z udziałem koni „Komunikacja werbalna i niewerbalna z dzieckiem” pogłębienie tamatu na prośbę Wolontariuszy.

Szkolenie poprowadzą:

Izabela Nowakowska - od wielu lat pracująca z dziećmi, mentorka, terapeutka, trenerka. Pracuje metodą procesu w rozwoju człowieka. Prowadzi szkolenia i warsztaty dla rodziców, nauczycieli i opiekunek dziecięcych. Prywatnie mama koniary.

Paulina Lee - od dziecka zakochana w koniach. Studentka psychologii. Trener medytacji w obecności koni, posiadaczka 2 certyfikatów szkoły Horse Way. Prywatnie właścicielka 4 koni.

Termin: Zajęcia zaplanowane są 22 kwietnia 2024, od godziny 12:00 - czas zajęć 4 h

4. Zapraszamy również na SUPERWIZJE

Wolontariusze podkreślają wagę spotkań superwizyjnych. Spotkania te dają możliwość znalezienia odpowiedzi na pytania, ale także spokoju kiedy okazuje się, że nie można nic zrobić i trzeba czekać robiąc spokojnie to co do nas należy.  Wolontariusze będą mogli poddawać swoje działania superwizji tak, aby móc poczuć komfort w pracy. Spotkania superwizyjne będą dostępne raz w miesiącu w wymiarze 2h, będą miały formę grupową lub 1h spotkanie indywidualne. Tak jak od dwóch lat superwizję będzie prowadzić Justyna Łągiewczyk..

Termin: Spotkania zaplanowane są od kwietnia 2024 - Termin potwierdzimy po utworzeniu się grupy osób zainteresowanych udziałem w spotkaniu grupowym lub indywidualnym