google-site-verification=piB8Ih3jBStzvYj6YX051ECuYu-K-K6jpvIYEVWAo5g google-site-verification=piB8Ih3jBStzvYj6YX051ECuYu-K-K6jpvIYEVWAo5g
top of page
  • Fundacja DOBROdzieje się

Spotkanie biznesowe z Mają Krasowską w DoubleTree By Hilton ŁÓDŹ

Już po raz trzeci zorganizowaliśmy spotkanie z cyklu „Między nami dziewczynami”, stworzonego z myślą o nastolatkach z łódzkich domów dziecka, także tych, które mimo młodego wieku same już są mamami.Projekt rozpoczął się jesienią.

Po raz pierwszy spotkaliśmy się w studiu kulinarnym Baccaro, by gotować razem z prezydent Łodzi Hanna Zdanowska i Damian Marchlewicz Hell's Kitchen. Miesiąc temu dziewczyny słuchały opowieści o pracy dziennikarskiej oraz zarządzaniu mediami społecznościowymi.

Tym razem w spotkaniu wzięło udział 11 nastolatek. Najpierw zwiedzały zakamarki hotelu DoubleTree By Hilton Lodz: salę koncertową, bankietową, apartament prezydencki, basen i kino. A później zasiadły w loży w hotelowej kawiarni. Przy gorących czekoladach i deserze opowiadała im o swojej drodze do zawodowego sukcesu łódzka businesswoman,Maja Krasowska, założycielka m.in. Smart Kid Academy. Mówiła o starcie w dorosłość, podróży dookoła świata oraz o tym, jak pięła się po szczeblach kariery w San Francisco. Żeby znaleźć pracę w biurze w Australii, uczyła się pisania na kartce papieru imitującej klawiaturę komputera, a później kupiła w lumpeksie ubranie za 13 dolarów. Przekonywała, by nie słuchać w życiu tych, którzy mówią, że się nie da: - Bo wszystko można osiągnąć. Trzeba tylko w to wierzyć i dawać z siebie jak najwięcej w drodze do celu.


Zespoły koreańskie, przystojni panowie i żarty

A po historiach dotyczących pracy był też czas na zwyczajnie ludzkie dzielenie się swoimi zainteresowaniami. - My również dowiedziałyśmy się czegoś nowego. Najbardziej zaciekawiły nas koreańskie zespoły muzyczne. Brzmią naprawdę nieźle - komentowała Agnieszka Nowicka z Wydziału Wspierania Pieczy Zastępczej, twórczyni projektu „Między nami dziewczynami”.


Dziękujemy całemu zespołowi DoubleTree By Hilton Lodz za wspieranie kampanii społecznej Rodzina Jest dla Dzieci oraz ugoszczenie uczestniczek projektu w pięknych wnętrzach Waszego hotelu.


Comments


bottom of page