google-site-verification=piB8Ih3jBStzvYj6YX051ECuYu-K-K6jpvIYEVWAo5g google-site-verification=piB8Ih3jBStzvYj6YX051ECuYu-K-K6jpvIYEVWAo5g
top of page
  • Fundacja DOBROdzieje się

1 rok wojny na Ukrainie - Pomagamy!

Rok temu obiegła świat wstrząsająca informacja o napaści zbrojnej Rosji na Ukrainę. Trudno było uwierzyć, że w cywilizowanym świecie może ponownie dojść do wojny.Rok temu nasza Fundacja DOBROdzieje się dołączyła do innych organizacji i ludzi o wielkich sercach, by nieść pomoc uciekającym przed wojną rodzinom i dzieciom:

  • adoptowaliśmy siedzibę fundacji na potrzeby rodzin wielodzietnych, by mogły być w jednym miejscu ze swoimi wszystkimi dziećmi. Dzięki temu w ciągu 6 miesięcy od wybuchu wojny bezpieczne schronienie znalazło 25 osób, wśród których są prababcie, babcie, mamy, córki, synowie, wnuczki, wnukowie, prawnuczki i prawnukowie.

  • zajęliśmy się wsparciem materialnym dzieci z domów dziecka, które przybyły z Ukrainy, dbając o zapewnienie ubrań, wyposażenia pokoi, materiały do nauki itp.

  • wyremontowaliśmy 100 m2 pomieszczenie nad siedzibą naszej fundacji, by rodziny z Ukrainy miały niezależne mieszkanie od funkcjonowania fundacji - z dużą kuchnią i łazienką. Od sierpnia 2022 mieszka w nim 8 osobowa rodzina.

  • we współpracy z UNICEF Poland oraz Fundacją Swim For a Dream realizujemy w 2022 i 2023 projekt integrujący rodziny ukraińskie i polskie w Łodzi, w ramach projektu „Łódź - nasz wspólny dom”. Wzięło w nim udział już ponad 500 osób ❤️

  • reagujemy na bieżąco na pojawiające się potrzeby w zakresie wsparcia w poszukiwaniu pracy, czy miejsca zamieszkania

Wszystkie te działania były możliwe dzięki wspaniałym ludziom i firmom, którzy każdego dnia wspierają naszą fundację ❤️

Bardzo za to dziękujemy ❤️

Wspólnie możemy mnożyć DOBRO i sprawiać, że świat staje się odrobinę lepszy ❤️


Borpolka dziękujemy za udostępnienie pięknej grafiki ❤️

Comments


bottom of page