google-site-verification=piB8Ih3jBStzvYj6YX051ECuYu-K-K6jpvIYEVWAo5g google-site-verification=piB8Ih3jBStzvYj6YX051ECuYu-K-K6jpvIYEVWAo5g
top of page

UNICEF - ŁÓDŹ NASZ WSPÓLNY DOM

Nasz-wspolny-dom (1).png

Uruchomiliśmy projekt "Łódź - nasz wspólny dom" w partnerstwie z Fundacją Swim For a Dream. Celem projektu jest odnalezienie balansu w niespokojnych czasach, balansu który pozwoli nauczyć się tolerancji, otwartości na drugiego człowieka, na jego wartości, a także kultury. Łódź zawsze była miejscem, gdzie różne wyznania, narody żyły i współistniały obok siebie. Teraz w obliczu solidarności i wsparcia, Łódź znowu stała się miejscem, w którym ponownie mieszają się  różne kultury, języki, obyczaje.

Poprzez bezpłatne warsztaty sportowe, kreatywne, językowe i integracyjne chcemy zachęcić łódzkie dzieci i młodzież pochodzącą ze środowisk lokalnych i uchodźczych do próby wzajemnego zrozumienia między podziałami, do poznania historii, kultury i podstaw języka, aby każdy poczuł się w Łodzi jak w domu. 

Projekt i działania finansowane są z Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz dzieci UNICEF.

Partnerami projektu są Miasto Łódź oraz Fundacja Swim For a Dream.

Sprawdź ofertę bezpłatnych kursów i warsztatów

W ramach “Nasz wspólny dom – Łódź” organizujemy bezpłatne warsztaty, spotkania i wydarzenia dla dzieci i młodzieży do 18 r.ż. Przewidziano 2 edycje projektu:

 • październik-grudzień 2022

 • styczeń-marzec 2023

Zapisz dziecko na warsztaty!

Informujemy, że wyłącznie osoby które dostaną mailowe potwierdzenie uczestnictwa w wydarzeniu zostały do niego zakwalifikowane. Wysłanie formularza zgłoszeniowego, nie jest jednoznaczne z potwierdzeniem uczestnictwa! Obowiązuje kolejność zgłoszeń.
Warsztaty ze Street Artu - 18.03.2023

Już w najbliższą sobotę odbędzie druga edycja warsztatów ze Street Art🧑‍🎨, które poprowadzi niezastąpiona Fundacja Urban Forms!🌟 Uczestnicy poznają tajniki sztuki ulicznej oraz stworzą swoje pierwsze graffiti z wykorzystaniem szablonu! Udamy się również na spacer szlakiem łódzkich murali ❤
Miejsca na nasze warsztaty uciekają jak ciepłe bułeczki więc nie zwlekajcie z zapisami❗
👉 ZAPISY: https://forms.gle/UohWjM6xU5W6qS3j7


Projekt Nasz wspólny dom - Łódź jest finansowany ze środków Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz dzieci UNICEF Poland. Partnerami projektu są miasto Łódź, Fundacja DOBROdzieje się i Swim For a Dream ❤ 


---
Цієї суботи відбудеться другий воркшоп з вуличного мистецтва, який організовує незамінний фонд Urban Forms! Учасники дізнаються секрети вуличного мистецтва та створять своє перше графіті за допомогою трафарету! 
Місця на наші воркшопи розлітаються як гарячі пиріжки, тож не зволікайте з реєстрацією! 
РЕЄСТРАЦІЯ: https://forms.gle/UohWjM6xU5W6qS3j7


Проект "Наш спільний дім - Лодзь" фінансується Дитячим фондом ООН ЮНІСЕФ у Польщі. Партнерами проекту є місто Лодзь, Фонд GOOD та Swim For a Dream ❤
Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)

Warsztaty w Centralnym Muzeum Włókiennictwa - 17.03.2023 r.
Ponownie zapraszamy dzieci do udziału w wyjątkowych warsztatach pt. “Jak w domu”.

Wydarzenie odbędzie się 17 marca o godz.10:00-11:30. 

Opis warsztatów: Mówimy często “wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej”. Jednak co sprawia, że w domu czujemy się dobrze? Czy dom to tylko ściany, dach i podłoga? Podczas warsztatów przyjrzymy się kilku rodzajom budynków i poprzez różnorodne działania spróbujemy dojść do tego, czym jest dla nas dom oraz gdzie sami chcielibyśmy mieszkać.

Wydarzenie dedykowane jest dla dzieci i młodzieży od 6 do 10 r.ż. Do zapisów zapraszamy również grupy szkolne.

ZAPISY >>

Warsztaty w Muzeum Pałacu Herbsta - 22.03.2023 r.
Muzeum Pałacu Herbsta zaprasza na warsztat pt. „Warsztaty „Pałacowy teatr”

Warsztaty polegają zapoznaniu się z wybranymi  pracami malarskimi, wykonaniu kukiełek inspirowanych postaciami z płócien z różnych materiałów. Na koniec chętne osoby będą mogły odegrać krótkie scenki w naszym teatrzyku.

Warsztaty odbędą się dnia 22 marca o godz. 11:00-13:00 w Muzeum Pałacu Herbsta przy ul. Przędzalnianej 72. 

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat. 

ZAPISY >>

--
ZAJĘCIA, KTÓRE JUŻ ODBYŁY SIĘ 

Spektakl w Teatrze Nowym - 2.03.2023 r.


Zapraszamy na spektakl Doktor Dolittle i Przyjaciele, który odbędzie się 2.03.2023 r. w godz. 12:00-14:00, w Teatrze Nowym ul.Zachodnia 93. W trakcie spektaklu przewidziano jedną przerwę. 

Do uczestnictwa w wydarzeniu zapraszamy dzieci w wieku 5+. W wydarzeniu mogą uczestniczyć również opiekunowie. Na grupę do 15 osób przypada 1 opiekun. 

Doktor Dolittle i jego zwierzęta to opowieść muzyczna, złożona ze specjalnie skomponowanych do spektaklu piosenek przybliżających młodemu widzowi cechy naszych bohaterów. Spektakl powstał z potrzeby zmierzenia się z wrażliwością najbardziej wymagającego teatralnego widza.

ZAPISY ZAKOŃCZONE!

Warsztat z budowania świątyń - 5.03.2023 r.
Ponownie zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w warsztacie z budowania świątyń, z wykorzystaniem klocków Archizo. Podczas warsztatów dzieci poprzez zabawę poznają architekturę Łodzi Czterech Kultur i zbudują nieistniejące już łódzkie świątynie.

Atrakcja dedykowana dla dzieci w wieku 9-15 lat. Miejsce: Centrum Dialogu im.Marka Edelmana w Łodzi (ul.Wojska Polskiego 83), w godz. 12:30-13:30.

ZAPISY ZAKOŃCZONE!

Spacer po łódzkich Bałutach z przewodnikiem+voucher gratis - 5.03.2023 r.
Jakie historie i tajemnice skrywają łódzkie Bałuty? Poznaj sekrety tej dzielnicy Łodzi podczas spaceru z przewodnikiem Michałem Adamiakiem z Centrum Dialogu im.M.Edelmana. 

Atrakcja dedykowana dla dzieci i młodzieży w wieku 7-18 lat.

Miejsce zbiórki: Centrum Dialogu im.Marka Edelmana w Łodzi (ul.Wojska Polskiego 83). przed wejściem głównym.

Spacer potrwa od 14:00-15:30.

Każdy uczestnik wydarzenia otrzyma dodatkowo voucher na wybraną atrakcję (EC1, ul.Żywiołów lub kino).

ZAPISY ZAKOŃCZONE!

Warsztaty kulinarne "Poznajemy kuchnię ukraińską" - 10.03.2023 r.
Nic nie łączy ludzi tak bardzo jak wspólne gotowanie i biesiadowanie. Zapraszamy serdecznie na drugą edycję warsztatów kulinarnych, podczas których poznamy tajniki kuchni ukraińskiej.

Wydarzenie odbędzie się 10.03 (pt.) w godz. 17:00-18:30 w studio kulinarnym Baccaro przy ul.Piotrkowskiej 138/140. 

Atrakcja dedykowana dla dzieci i młodzieży od 10-18 lat.

ZAPISY ZAKOŃCZONE!

Gra miejska Szlakiem ul.Piotrkowskiej- 12.03.2023 r.
Wszyscy wiedzą gdzie jest ul.Piotrkowska w Łodzi ale czy jesteście pewni, że znacie jej wszystkie sekrety? Weź udział w rodzinnej grze miejskiej szlakiem ul.Piotrkowskiej, którą poprowadzi Michał Adamiak z Centrum Dialogu im.Marka Edelmana i rozwiąż przygotowane dla Was zagadki. Każdy zespół/uczestnik otrzyma kartę do gry oraz mapę. Dla zespołu, który rozwiąże zadania najszybciej czekają upominki związane z Łodzią. Do udziału w zabawie zapraszamy zespoły od 1-4 osób, zarówno dzieci jak i dorosłych.

Wydarzenie dla dzieci i młodzieży od 9 do 18 r.ż. Uwaga! Dzieci poniżej 16 r.ż. muszą być w zespole z dorosłym opiekunem!!!

ZAPISY ZAKOŃCZONE!

Warsztaty kulinarne z SUSHI - 24.03.2023 r.
Sushi to chyba najpopularniejsze japońskie danie jednak jego przygotowanie nie należy do najłatwiejszych. Aby poznać tajniki przygotowania tego niezwykłego dania zapraszamy na warsztaty kulinarne do studio Baccaro, ul.Piotrkowska 138/140.

Atrakcja dedykowana jest dla dzieci i młodzieży od 12 do 18 r.ż.

Warsztaty odbędą się 24 marca w godz. 17:00-18:30.

ZAPISY ZAKOŃCZONE!

 
Warsztaty kulinarne "Poznajemy kuchnię polską"

Drugą edycję warsztatów kulinarnych rozpoczynamy od Kuchni polskiej. Wydarzenie odbędzie się 18.02 w godz. 10:00-15:00 w Gminnym Ośrodku Upowszechnienia Kultury w Bronisławowie (Bronisławów 10, 95-015 Bronisławów).

Na warsztaty zapraszamy dzieci w wieku 5+. 

ZAPISY ZAKOŃCZONE!

--

Arteterapia

Zapraszamy na kolejny cykl zajęć z arteterapii, która odbędzie się w 3 sesjach po 2h każda. Zajęcia odbędą się w dniach:

 • 14.02  (godz.17:00-19:00)

 • 21.02 (godz.17:00-19:00)

 • 28.02 (godz.17:00-19:00)
   

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy dzieci w wieku 6-11 lat. W terapii nie mogą wziąć udziału osoby, które korzystały z tego wsparcia w pierwszej edycji projektu.

Arteterapia jest doskonałym sposobem na pracę z trudnymi doświadczeniami, rozwija koncentrację uwagi i podnosi samoocenę, niweluje różnice kulturowe, bo środek wyrazu jakim jest sztuka nie ma granic. W arteterapii ważny jest proces tworzenia, a nie dzieło które powstanie. Arteterapia daje duże możliwości rozwoju i samopoznania, zwłaszcza osobom w trudnej sytuacji, osobom z problemami w komunikacji. Arteterapia jest procesem, który pozwala na odkrywanie swoich zasobów i problemów oraz twórcze odreagowanie i przekształcenie. To przynosi ulgę i pomaga w rozwoju.

ZAPISY ZAKOŃCZONE!

--

8-tygodniowy kurs nauki pływania

Zapraszamy do dołączenia na bezpłatne zajęcia z nauki pływania dla dzieci od 4 do 12 r.ż. Zajęcia będą prowadzone przez 8 kolejnych tygodni, począwszy od poniedziałku 30 stycznia do soboty 26 marca.

Dni zajęć dla poszczególnych grup są następujące:

1.Grupy polskojęzyczne:

 Dzieci w wieku 4-6 lat (8 miejsc) – środy, w godz. 16:30-17:15
Dzieci w wieku 7-9 lat (10 miejsc) – środy, w godz. 16:30-17:15
Dzieci w wieku 10-12 lat (10 miejsc) – czwartki, w godz. 16:30-17:15.

 

2.Grupy ukraińskojęzyczne:

 Dzieci w wieku 4-6 lat (8 miejsc) – soboty, w godz. 15:15-16:00
Dzieci w wieku 7-9 lat (10 miejsc) – poniedziałki, w godz. 16:15-17:00
Dzieci w wieku 10-12 lat (10 miejsc) – poniedziałki, w godz. 16:15-17:00.

 

Organizator daje sobie prawo wykreślenia z listy uczestników, którzy nie uczęszczają regularnie na zajęcia. W tym przypadku pierwszeństwo udziału w zajęciach zyskują uczestnicy z listy rezerwowej.

 

ZAPISY ZAKOŃCZONE!

WARSZTAT "Szlakiem łódzkich murali" + voucher (27 grudnia (wtorek))

Zapraszamy na warsztat “Szlakiem łódzkich murali” podczas których Aleksandra Dudek z Fundacji Urban Forms opowie uczestnikom o historii łódzkich murali oraz zdradzi ciekawostki dotyczące sztuki ulicznej street art. Wydarzenie odbędzie się we wtorek 27 grudnia w godzinach 11:00-12:30 stacjonarniew biurze Fundacji Swim For a Dream (ul.Pomorska 60). 

Dla każdego uczestnika warsztatów przewidzieliśmy dodatkowo voucher na jedną z łódzkich atrakcji tj. EC1, Ulica Żywiołów lub kino. 

·        Wydarzenie dla dzieci i młodzieży od 10 r.ż. 

Dostępnych jest 20 wolnych miejsc. Podczas warsztatów będzie obecny tłumacz PL-UA.

Świąteczne spotkanie w Teatrze Pinokio - 8 grudnia

Dnia 8 grudnia o godz. 13:00-15:00 zapraszamy do udziału w świątecznym spotkaniu w teatrze Pinokio (ul. Mikołaja Kopernika 16). Podczas wydarzenia zostanie zaprezentowana sztuka “Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek“. Po spektaklu każdy uczestnik otrzyma również słodkie upominki. 

Maksymalna ilość uczestników to 120. Opiekun dziecka (jeśli dotyczy) również musi się zgłosić jako uczestnik! 

Spektakl Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek przeniesie widzów Teatru Pinokio w Łodzi  nie w jeden, ale w dziesięć światów – stworzonych przede wszystkim dzięki wyjątkowej sile nieskrępowanej wyobraźni. Scenariusz rozpisany „na pięciu aktorów, dziesięć rąk, dziesięć nóg” to odrobina kryminału, bajka z morałem i taka ze szczęśliwym zakończeniem. Wskakując ze skarpetkami w dziurę znajdującą się pod pralką, wybierzemy się w tajemniczą i zaskakującą podróż, a po drodze odkryjemy odpowiedź na pytanie, nad którym cały świat głowi się od zawsze…

 •  Wydarzenie dla dzieci i młodzieży od 5 do 18 r.ż. 

Warsztat z budowania świątyń z klocków Archizo - 10 grudnia

W sobotę 10 grudnia w godz. 13:00-14:30 proponujemy Wam udział w niezwykłym warsztacie, podczas którego poznacie w praktyce architekturę Łodzi Czterech Kultur. Warsztaty odbędą się w Centrum Dialogu im.Marka Edelmana (ul. Wojska Polskiego 83, w Parku Ocalałych w Łodzi).  

 •  Wydarzenie dla dzieci i młodzieży od 9 do 15 r.ż. 
   

Opis warsztatów: W warsztatach „Świątynie Czterech Kultur” główną rolę odegra wyjątkowa pomoc naukowa – architektoniczna układanka przybliżająca kultury i religie dawnej Łodzi. Nowoczesne klocki wykonane z kolorowego szkła akrylowego oddziałują zarówno na zmysł wzroku, jak i dotyku. W czasie tworzenia z nich obrazu uczestnicy poznają historię i szczegóły architektoniczne słynnych łódzkich budowli sakralnych czterech wyznań: nieistniejącej już synagogi Altshtot, kościoła ewangelicko-augsburskiego św. Mateusza, cerkwi św. Aleksandra Newskiego i kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. 

Poznaj klocki Archizo: film>>

Cykl spotkań terapeutycznych "Praca z traumą" - od 10 grudnia

Praca z traumą to ważny element wzmacniania dzieci. Celem spotkań jest: zmniejszenie nasilenia objawów stresu pourazowego u dziecka, zrozumienie przez dziecko występujących u niego objawów oraz znalezienie sposobów radzenia sobie z nimi, zwiększenie wiedzy i świadomości rodziców nt. stresu pourazowego dziecka, rozwój umiejętności rodziców w obszarze rozmowy z dzieckiem dotyczących objawów, rozwiązań, wsparcia. Kluczowym elementem prowadzenia zajęć jest właściwy dobór prowadzącego. Biorąc pod uwagę złożoność pracy z dziećmi, które doświadczyły traumy, ważnym jest, aby zajęcia prowadzili doświadczeni terapeuci. Ważnym wydaje się stosowanie znajomości rożnych ujęć terapeutycznych do pracy z dziećmi te są konieczne, by uniknąć wtórnej traumatyzacji związanej z procesem ujawnienia. Posiadane doświadczenia w pracy grupowej usprawnią również proces edukacyjny. Formy zajęć/metody pracy: zajęcia będą prowadzone metodami aktywizującymi.

 •  Na warsztaty zapraszamy dzieci od 9 do 11 r.ż. 
   

Dla zgłoszonej grupy (max. 10 osób) odbędą się 3 sesje terapeutyczne (każda o 3h), w następujących terminach:

 • sobota 10 grudnia, godz. 14.00 -17:00

 • sobota 17 grudnia, godz.  14.00-17.00

 • środa 21 grudnia, godz. 17.00-20:00

Warsztaty odbędą się w Centrum Terapii Cukinia, ul. Piotrkowska 17 wejście D.

Podczas sesji będzie obecny tłumacz PL-UA.

Gra miejska po Ulicy Piotrkowskiej (zabawa dla całej rodziny) - 11 grudnia

Wszyscy wiedzą gdzie jest ul.Piotrkowska w Łodzi ale czy jesteście pewni, że znacie jej wszystkie sekrety? Weź udział w rodzinnej grze miejskiej szlakiem ul.Piotrkowskiej, którą poprowadzi Michał Adamiak z Centrum Dialogu im.Marka Edelmana i rozwiąż przygotowane dla Was zagadki.  Każdy zespół/uczestnik otrzyma kartę do gry oraz mapę. Dla zespołu, który rozwiąże zadania najszybciej czekają upominki związane z Łodzią. Do udziału w zabawie zapraszamy zespoły od 1-4 osób, zarówno dzieci jak i dorosłych.  
 

 •  Wydarzenie dla dzieci i młodzieży od 9 do 18 r.ż. Uwaga! Dzieci poniżej 16 r.ż. muszą być w zespole z dorosłym opiekunem!!!  

Wydarzenie odbędzie się 11 grudnia (niedziela) w godz. 11:00-12:00 na ul.Piotrkowskiej. 
 

Podczas warsztatów będzie obecny tłumacz PL-UA. Osoby ukraińskojęzyczne otrzymają przetłumaczoną kartę pracy na j.ukraiński.

 

Warsztaty kulinarne "Poznajemy kuchnię Polską"

Warsztaty kulinarne odbędą się w sobotę 12 grudnia w godz. 12:00-15:00 w Świetlicy Wiejskiej. Warsztaty poprowadzi Koło Gospodyń Wiejskich z Głowna. Zapraszamy do uczestnictwa we wspólnym gotowaniu:

 • dzieci 6-18 lat 

 

Na warsztaty przewidziano 20 miejsc. Obowiązuje kolejność zgłoszeń. Dojazd na warsztaty we własnym zakresie lub wspólnie pociągiem ze stacji Łódź-Widzew. Koszt biletów pociągowych/paliwa pokrywa opiekun uczestnika. Podczas warsztatów będzie obecny tłumacz PL-UA. 

Miejsce:

W miejscowości Mięsośnia k.Głowna.

Lekcja wf w parku trampolin Saltos

W tym roku odbędą się 3 edycje lekcje wf-u w parku trampolin Saltos na ul.Srebrzyńskiej 2/4 w Łodzi. Każde spotkanie dedykowane jest określonej grupie wiekowej:​

 • dzieci 10-13 lat (4 grudnia, w godz. 10:00-11:00 ) 

 • młodzież 14-18 lat (18 grudnia, godz. 11:00-12:00) 

 

Na każdą lekcję wf przewidziano 30 miejsc. Obowiązuje kolejność zgłoszeń. Podczas lekcji będzie obecny tłumacz PL-UA.

Miejsce:

Park trampolin Saltos na ul.Srebrzyńskiej 2/4 w Łodzi

Warsztaty ze Street Art

Warsztaty ze street art poprowadzą instruktorzy z Fundacji Urban Formes. 
Zajęcia odbędą się w sobotę 19 listopada w godz. 10:00-13:00,

 • dzieci 8-14 lat (sobota godz. 10:00-13:00) 

 

Na warsztaty przewidziano 20 miejsc. Obowiązuje kolejność zgłoszeń. Podczas warsztatów będzie obecny tłumacz PL-UA.

Miejsce:

W siedzibie fundacji DOBROdzieje się (ul.Piotrkowska 80 Łódź). 

bottom of page