google-site-verification=piB8Ih3jBStzvYj6YX051ECuYu-K-K6jpvIYEVWAo5g google-site-verification=piB8Ih3jBStzvYj6YX051ECuYu-K-K6jpvIYEVWAo5g
top of page
  • Fundacja DOBROdzieje się

HIPOTERAPIA Z KUCYKAMI ze stajnii Arabika


Hipoterapia to zajęcia psychoruchowe, które odbywają się przy udziale koni lub kucyków. Ma zastosowanie w każdym wieku, jednak wykorzystywana jest szczególnie w rehabilitacji dzieci i młodzieży. Dla najmłodszych, kontakt z koniem jest często niezastąpionym źródłem pomocy. Dzięki hipoterapii dzieciom może być łatwiej pokonywać lęki, budować więzi, wyrażać swoje emocje i komunikować się ze światem.


Maksymalny wzrost dzieci na hipoterapię czynną (jazda na kucyku) to dzieci o wzroście 130-135 cm, waga to max 40 kg. 

W hipoterapii biernej (czyszczenie, głaskanie, prowadzanie kucyka) nie mamy ograniczeń wzrostu i wagi. 

Stajnia „Arabika” zlokalizowana jest w dolinie rzeki Łódki. Malowniczy teren położony na obrzeżach Łodzi jest domem dla ponad stu koni i kuców. Stadnina prowadzi hodowlę oraz rekreacyjne jazdy konne i hipoterapię pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Obecnie z dziećmi pracują dwa kuce: Leon i Zuzia.

Na terenie znajduje się zaplecze socjalne (toaleta, ogrzewane pomieszczenie). Stajnia dysponuje ujeżdżalnią zewnętrzną, parkurem, czworobokiem i halą co pozwala na prowadzenie zajęć cały rok, bez względu na pogodę. Dodatkową atrakcją jest woliera z ptakami, kozy i kury.


Uczestników prosimy o sportowe ubranie (wygodne buty i długie spodnie).


Termin:  indywidualnie do ustalenia (przez całe wakacje)

Czas trwania: 1 godzina

Miejsce: Stajnia Arabika, ul. Opolska 19, Łódź


Liczba miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.


Zapraszamy do wypełnienia formularza znajdującego się poniżej:

Comments


bottom of page