google-site-verification=piB8Ih3jBStzvYj6YX051ECuYu-K-K6jpvIYEVWAo5g Konkurs dla dzieci | Fundacja DOBROdzieje się

KONKURS "OPOWIEM CI BAJKĘ"

Fundacja-Dobrodzieje-sie-opowiem-ci-bajke_header.png

Po raz drugi zapraszamy wraz z Fundacją UNUM do konkursu "Opowiem Ci bajkę".

Tym razem tematem przewodnim jest: "W krainie moich marzeń".

Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 17 lat, przebywających w pieczy zastępczej instytucjonalnej i rodzinnej.

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy >>.

Zapraszamy autorki i autorów do przelania na papier wizji świata stworzonego z ich marzeń.

• na prace czekamy do 31 stycznia 2023 r.;

• ocenie będą podlegać prace napisane na komputerze (wielkość czcionki max. 12 z odstępami 1,5, o długości nie większej niż dwie strony A4);

• praca może być ilustrowana przez autora lub autorkę. Zachęcamy również przyjaciół autorów i autorek do nadsyłania prac graficznych inspirowanych przeczytaną historią; Jury będzie oceniać: inwencję i pomysłowość utworu, przesłanie, literackie umiejętności autora (lekkie pióro), charakterystykę bohaterów, ogólną czytelność i przekaz opowiadania, ilustrację do utworu; Prace prosimy nadsyłać na adres: konkurs_literacki@fundacjadobrodzieje.pl

• prace nadesłane na konkurs muszą być pracami własnymi, wcześniej niepublikowanymi i nienagrodzonymi w konkursach literackich.

Wierzymy w literackie talenty, a po wyłonieniu zwycięzców wydajemy drukiem ilustrowaną książkę, która pozwala nie tylko dziecięcym marzeniom się zmaterializować, ale rozwija również ich pasje i wspiera ich rozwój.

UWAGA!
Konkurs trwa do 31 stycznia 2023 roku.

NAGRODY

Przewiedzieliśmy ciekawe nagrody w konkursie. Przyznamy je w trzech kategoriach wiekowych: 10-13 lat, 14-16 lat, 17+.

Pierwsze miejsce to wyjazd na warsztaty literackie.

Drugie miejsce to jednodniowy kurs rozwijający pasję (do 500 zł).

Trzecie miejsce to bon do Bonito o wartości 150 zł.

Przewidujemy również dodatkowe wyróżnienie (bon o wartości 100 zł).

Mamy nadzieje, że z pomocą Państwa uda nam się wyłowić perełki literackie i pokazać, jak mądre I twórcze są dzieci i młodzież.

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy >>.

Organizatorem konkursu jest Fundacja UNUM, partnerem wspierającym Fundacja DOBROdzieje się.

Z niecierpliwością czekamy na prace literackie Państwa Podopiecznych – i Was, Młodzi Twórcy i Twórczynie!

Opowiadania młodych autorek i autorów w ramach zeszłorocznej edycji, zostały zebrane i wydane w formie przepięknie ilustrowanej książki, którą można podziwiać na stronie:

Fundacja-Dobrodzieje-sie-Opowiem-Ci-bajke-edycja-2.jpg

Mamy nadzieję, poznać marzenia młodych twórców i odkryć, jak mądra i twórcza potrafi być dziecięca wyobraźnia.

Wzmacniajmy silne strony podopiecznych

Dzieci i młodzież z pieczy zastępczej kroczą przez życie bardziej krętą drogą. Wiemy jednak, że mają one ogromny potencjał i zależy nam na tym, żeby podzieliły się z innymi własną życiową lekcją. Wierzymy, że te lekcje niosą ze sobą podwójną korzyść — dla Twórcy pracy i dla Czytelników. Z niecierpliwością czekamy na wszystkie talenty literackie - wiemy, że ich nie brakuje.

Jesteśmy, by wspierać

Misją Fundacji DOBROdzieje się wraz z Fundacją UNUM jest wspieranie dzieci i młodzieży. Z uwagą słuchamy i obserwujemy potrzeby młodych ludzi. Obserwujemy ich problemy i trudności. Dostrzegamy ich możliwości twórcze i potrzebę wyrażania siebie. Dlatego pragniemy towarzyszyć pasji młodych i pomagać im spełniać skryte marzenia.