google-site-verification=piB8Ih3jBStzvYj6YX051ECuYu-K-K6jpvIYEVWAo5g google-site-verification=piB8Ih3jBStzvYj6YX051ECuYu-K-K6jpvIYEVWAo5g
top of page
  • Fundacja DOBROdzieje się

ZRZUTKA - KOMPUTERY DO NAUKI DLA DZIECI Z RODZIN ZASTĘPCZYCH

Ostatnie miesiące pokazały, jak ważne jest posiadanie w domu komputera, by dziecko które musiało przejść w tryb nauki zdalnej, mogło realizować program nauczania.

Każdy z nas doświadczył tej niezwykłej sytuacji, gdzie dzieci własne lub znajomych, próbowały oswoić naukę poprzez odrabianie lekcji na komputerze. Zawsze było słychać narzekanie.


A co w przypadku, gdy dziecko nie ma dostępu do komputera? I nie ma szans na odrabianie lekcji, bo babcia lub dziadek, którzy je wychowują, nie mają pieniędzy na zakup takiego sprzętu?

W Łodzi w ponad 650 rodzinach zastępczych spokrewnionych, czyli takich gdzie babcia, dziadek, dorosła siostra lub brat, przejmują opiekę rodzicielską nad niepełnoletnim dzieckiem, wychowuje się ponad 800 dzieci.


Reprezentuję Fundację DOBROdzieje się (www.fundacjadobrodzieje.pl), która poprzez zawarte porozumienie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Łodzi, pomaga dzieciom z rodzin zastępczych oraz domów dziecka.


Jako byli pracownicy Wydziału Wspierania Pieczy Zastępczej stworzyliśmy Fundację DOBROdzieje się, by mądrze pomagać dzieciom, tam gdzie ta pomoc jest najbardziej potrzebna. Przez kilka lat pracy w urzędzie, poznaliśmy obszary, które wymagają wsparcia ludzi wielkiego serca, bo urząd w nich nie pomoże ze względu na swoje ograniczenia budżetowe i wiele przepisów "nie-do-przejścia".


Dlatego podjęliśmy wyzwanie i zapraszamy Cię do pomocy. Małymi krokami chcemy pomagać dzieciom, by mogły na równi z innymi rówieśnikami rozwijać się, uczyć, realizować swoje pasje.

Dołącz do nas i przekaż chociaż 1 zł, abyśmy mogli zakupić komputery, które przekażemy dzieciom z najuboższych rodzin zastępczych spokrewnionych.Dziękujemy!

Comentarios


bottom of page