google-site-verification=piB8Ih3jBStzvYj6YX051ECuYu-K-K6jpvIYEVWAo5g google-site-verification=piB8Ih3jBStzvYj6YX051ECuYu-K-K6jpvIYEVWAo5g
top of page
  • Fundacja DOBROdzieje się

KONKURSU "WAKACYJNA PIOSENKA" Z ROTARY CLUB ŁÓDŹ

Konkurs „Wakacyjna piosenka” organizowany przez Rotary Club Łódź, Stowarzyszenie Chór dziecięcy Miasta Łodzi, Fundację DOBROdzieje się oraz Konsulat Republiki Albanii w Łodzi, jest dedykowany dzieciom i młodzieży w wieku od 7 do 16 lat, wychowywanym przez rodziców zastępczych lub rodziny biologiczne w potrzebie. Inicjatywa ta ma na celu odkrycie i rozwijanie talentów wokalnych młodych ludzi, którzy mają pasję do śpiewania, oraz stworzenie im okazji do wyjątkowych występów na całym świecie.Nagroda w konkursie jest niezwykle atrakcyjna. Pięcioro laureatów otrzyma możliwość uczestnictwa w 12 dniowych koloniach w malowniczej miejscowości Duszniki-Zdrój. Pobyt ten będzie nie tylko wakacyjnym wypoczynkiem, lecz także intensywnym warsztatem wokalnym, podczas którego uczestnicy będą mogli rozwijać swoje umiejętności i talenty. Zajęcia prowadzone przez ekspertów pomogą młodym artystom odkryć pełnię możliwości ich głosu.

Duszniki-Zdrój oprócz warsztatów wokalnych, oferują również wiele atrakcji turystycznych. Uczestnicy półkolonii będą mieli okazję zwiedzić takie miejsca jak Muzeum Hydropolis, które fascynuje interaktywnymi ekspozycjami na temat wody, czy też Kopalnię Złota, gdzie dowiedzą się, jak wyglądało wydobycie tego cennego kruszcu. Kolejną atrakcją jest wycieczka do Skalnego Miasta w Czechach, które urzeka niezwykłymi formacjami skalnymi i malowniczymi widokami.

Po zakończeniu wakacji, każdy ze zwycięzców konkursu otrzyma propozycję dołączenia do prestiżowej formacji Chóru Dziecięcego Miasta Łodzi, gdzie będzie miał możliwość dalszego rozwoju swojego talentu. Chór Dziecięcy Miasta Łodzi to grupa o imponującym repertuarze, obejmującym utwory w 16 językach. Zespół ten ma na swoim koncie ponad 200 koncertów na całym świecie, a jego członkowie mieli okazję występować przed prezydentami oraz wieloma dostojnymi osobistościami.

Przynależność do Chóru Dziecięcego Miasta Łodzi to nie tylko szansa na rozwój talentu, ale również możliwość stania się częścią wyjątkowej społeczności. Społeczność ta charakteryzuje się nie tylko wysokimi umiejętnościami wokalnymi, ale także ogromną wrażliwością i radością, jaką sprawia śpiewanie. Wspólne występy, próby i wyjazdy koncertowe budują trwałe więzi i tworzą niezapomniane wspomnienia.

Warunki udziału w konkursie „Wakacyjna piosenka” z Rotary Club Łódź:

  • Wypełnienie formularza zgłoszeniowego - Termin wypełnienia formularza do 12 czerwca 2024, do godziny 16:00.

  • Opracowanie przez uczestnika jednego utworu z piosenką wakacyjną (uprzejmie prosimy o informację na temat potrzebnego akompaniamentu – szczegóły w formularzu)

  • Zaprezentowanie utworu przez uczestnika podczas konkursu - 20 czerwca 2024, o godzinie 12:00, w siedzibie Konsulatu Republiki Albanii przy ul. Gdańskiej 107 w Łodzi

  • Zwycięzcy zostaną wyłonieni w dniu 20 czerwca 2024 w w siedzibie Konsulatu Republiki Albanii przy ul. Gdańskiej 107 w Łodzi, po prezentacji utworów przez wszystkich uczestników.

Formularz zgłoszeniowy do konkursu "Wakacyjna piosenka" z Rotary Club Łódź

Zgłoszenia można tez dokonać telefonicznie, pod numerem: 501 020 008


Regulamin konkursu "Wakacyjna piosenka" z Rotary Club Łódź


Konkurs „Wakacyjna piosenka” to wyjątkowa inicjatywa, która otwiera przed młodymi talentami drzwi do świata muzyki. Dzięki niemu dzieci i młodzież wychowywana przez rodziców zastępczych, rodziców biologicznych w potrzebie, mają szansę na rozwój swoich umiejętności wokalnych, uczestnictwo w profesjonalnych warsztatach, a także poznanie nowych miejsc i ludzi, którzy dzielą ich pasję do muzyki. Dla wielu z nich może to być pierwszy krok w kierunku kariery muzycznej, ale także niezapomniana przygoda, która na zawsze pozostanie w ich pamięci.


Wsparcie, jakie Rotary Club Łódź oferuje młodym uczestnikom, jest nieocenione. Organizacja ta, znana z licznych działań charytatywnych i wspierających rozwój młodych talentów, po raz kolejny pokazuje, jak ważne jest inwestowanie w przyszłość dzieci i młodzieży. Dzięki takim inicjatywom jak konkurs „Wakacyjna piosenka”, młodzi ludzie zyskują nie tylko szansę na rozwój swoich pasji, ale również wiarę w siebie i swoje możliwości.

 

Partnerami konkursu są:

Rotary Club Łódź, znany z wielkiego serca i zaangażowania w pomoc, postanowił sfinansować wyjątkowy wyjazd na kolonie dla dzieci i młodzieży. W ramach konkursu, pięciu młodych zwycięzców otrzyma szansę uczestnictwa w 12 dniowych koloniach chóralnych, które odbędą się w dniach od 3 do 14 sierpnia. Koszt wyjazdu dla jednego uczestnika wynosi 2399 zł, co obejmuje pełne zakwaterowanie, wyżywienie, zajęcia wokalne oraz liczne atrakcje turystyczne.

Dzięki hojności Rotary Club Łódź, uczestnicy będą mogli rozwijać swoje talenty wokalne w inspirującym otoczeniu, pracując z ekspertami od emisji głosu. To nie tylko okazja do nauki i zabawy, ale również szansa na zbudowanie trwałych przyjaźni i wspomnień, które pozostaną z nimi na całe życie. Rotary Club Łódź po raz kolejny udowadnia, jak ważne jest wspieranie młodych talentów i inwestowanie w ich przyszłość.

 

Chór Dziecięcy Miasta Łodzi – miejsce na mapie Łodzi, które w wyjątkowy sposób wspiera dzieci w szerokim rozwoju muzycznych talentów. Miejsce, w którym podtrzymuje się i upowszechnia tradycje narodowe, pielęgnuje polskość oraz rozwój świadomości kulturowej. Zespół powstał w 2015 roku, a jego założycielem był Profesor Belwederski, chórmistrz, dyrygent, kompozytor i pedagog - Maestro Waldemar Sutryk.  Przez 8 lat był dyrektorem artystycznym chóru, wcielając w życie artystyczną wizję kontynuacji dorobku 4 kultur naszego miasta. Zespół promuje nasze miasto na wielu trasach koncertowych, tak polskich, jak i zagranicznych, a w swoim dorobku artystycznym mogą poszczycić się m.in.: udziałem w operze dziecięcej Hansa Krasy "Brundibar", czy Nadzwyczajnym Koncercie „VIVALDI – MORRICONE” we współpracy z Filharmonią Narodową.

Obecny chórmistrz Maestro Przemysław Roland Orawski kontynuuje wizję artystyczną Profesora dodając swój zapał, pasję i pomysłowość do działalności Chóru Dziecięcego Miasta Łodzi. 


Fundacja DOBROdzieje się od czterech lat aktywnie wspiera i inspiruje dzieci oraz młodzież z domów dziecka, rodzin zastępczych, pogotowi opiekuńczych i rodzin w kryzysie. Jej misją jest pokazywanie młodym ludziom, że świat jest pełen niezwykłych przygód i cudownych ludzi. Fundacja codziennie angażuje się w działania, które mają na celu niesienie pomocy tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna.

Dzięki różnorodnym inicjatywom, DOBROdzieje się oferuje wsparcie edukacyjne, emocjonalne i materialne, pomagając dzieciom rozwijać swoje talenty i pasje. Organizowane przez fundację warsztaty, wycieczki i spotkania z inspirującymi osobami pozwalają młodym ludziom z trudnych środowisk uwierzyć w siebie i swoje możliwości. Fundacja DOBROdzieje się to nie tylko wsparcie, ale również źródło motywacji i nadziei, pokazując, że czynienie dobra ma ogromny wpływ na życie wielu dzieci.

Konsul Honorowy Republiki Albanii w Łodzi, dr Paweł Piotr Michalak - z bogatej działalności społecznej Dr Pawła Michalaka, na szczególne podkreślenie zasługuje praca na rzecz Kościoła, relacji międzyludzkich, pomocy dzieciom i osobom starszym. Jest bardzo wrażliwy na cierpienie osób potrzebujących. Otacza ich szczególną opieką, udzielając pomocy materialnej i rzeczowej. Od wielu lat wspiera Regionalne Centrum Wolontariatu „Centerko”, którego głównym celem jest zapobieganie wykluczeniu społecznemu oraz marginalizacji.

Swoją postawą zachęca do dawania dobrego przykładu i świadectwa, do tworzenia lepszego świata oraz dążenia do doskonałości duchowej.


Budżet konkursu:

11996,00 zł na udział 5-ciorga dzieci/młodzieży w kolonii realizowanej przez Chór Dziecięcy Miasta Łodzi. Koszt udziału w koloniach dla jednego uczestnika 2399,00 zł

 

Jury konkursowe:

- 1-2 przedstawicieli Rotary Club Łódź

- 1-2 przedstawicieli Chóru Dziecięcego Miasta Łodzi

- 1 przedstawiciel Fundacji DOBROdzieje się

- 1 przedstawiciel Miasta Łodzi

- 1 przedstawiciel Konsulatu Republiki Albanii w Łodzi


Warunki udziału w konkursie „Wakacyjna piosenka” z Rotary Club Łódź:

  • Wypełnienie formularza zgłoszeniowego - Termin wypełnienia formularza do 12 czerwca 2024, do godziny 16:00.

  • Opracowanie przez uczestnika jednego utworu z piosenką wakacyjną (uprzejmie prosimy o informację na temat potrzebnego akompaniamentu – szczegóły w formularzu)

  • Zaprezentowanie utworu przez uczestnika podczas konkursu - 20 czerwca 2024, o godzinie 12:00, w siedzibie Konsulatu Republiki Albanii przy ul. Gdańskiej 107 w Łodzi

  • Zwycięzcy zostaną wyłonieni w dniu 20 czerwca 2024 w w siedzibie Konsulatu Republiki Albanii przy ul. Gdańskiej 107 w Łodzi, po prezentacji utworów przez wszystkich uczestników.

Formularz zgłoszeniowy do konkursu "Wakacyjna piosenka" z Rotary Club Łódź


Regulamin konkursu "Wakacyjna piosenka" z Rotary Club Łódź


Zapraszamy!


Commentaires


bottom of page