google-site-verification=piB8Ih3jBStzvYj6YX051ECuYu-K-K6jpvIYEVWAo5g google-site-verification=piB8Ih3jBStzvYj6YX051ECuYu-K-K6jpvIYEVWAo5g
top of page
  • Fundacja DOBROdzieje się

3209 prezentów trafiło w ręce potrzebujących dzieci i seniorów


Sukces 6. Edycji Akcji List do Mikołaja organizowanej w ramach świątecznej inicjatywy Fundacji DOBROdzieje się i Centrum Administracyjnego Pieczy Zastępczej w Łodzi

 

Święta to prawdziwie magiczny okres, który sprzyja wspieraniu potrzebujących. Po raz kolejny przekonała się o tym Iza Król (inicjatorka projektu), Fundacja DOBROdzieje się i Centrum Administracyjne Pieczy Zastępczej w Łodzi, którzy finalizują 6. edycję Akcji "List do Mikołaja".


„Dzięki wsparciu darczyńców, wszystkich ludzi o wielkich sercach 3209 prezentów trafiło w ręce dzieci z rodzin zastępczych, domów dziecka, świetlic środowiskowych, dzieci w potrzebie oraz samotnych seniorów. Ta niezwykła inicjatywa okazała się być przełomowa i zjednoczyła łódzką, a nawet ogólnopolską społeczność, w szczytnym celu czynienia dobra oraz sprawienia radości najbardziej potrzebującym.” – mówi wiceprezydent Łodzi Adam Pustelnik.


Fundacja DOBROdzieje się od lat zaangażowana jest w działania charytatywne, skupiając się na wsparciu dzieci z rodzin zastępczych oraz osób przebywających w trudnej sytuacji życiowej, poprzez bliską współpracę z Centrum Administracyjnym Pieczy Zastępczej w Łodzi.


„Z Fundacją DOBROdzieje się współpracujemy od ponad 3 lat, rzeczywiście jej flagowym projektem jest „Akcja List do Mikołaja”, która udowadnia, że marzenia mogą się spełniać, nawet jeśli nie do końca wierzy się w Mikołaja – mówi Piotr Rydzewski Dyrektor Centrum Administracyjnego Pieczy Zastępczej w Łodzi.


 Akcja "List do Mikołaja" przerosła wszelkie oczekiwania organizatorów. Już w pierwszym tygodniu działań, magazyny Fundacji przy ul. Piotrkowskiej 80 zapełniły się kolorowymi, świątecznymi paczkami. Mikołajowie przybywali do Fundacji od połowy listopada, poruszeni historiami dzieci, przynosili barwne prezenty.


„Jesteśmy niezmiernie wzruszeni ogromnym wsparciem, które po raz kolejny otrzymaliśmy od naszych wspaniałych darczyńców zarówno osób indywidualnych, jak i firm, pracowników CAPZ i MOPS w Łodzi, niezwykłych wolontariuszy. To niesamowite, jak wiele dobra można zrobić, kiedy ludzie łączą siły dla wspólnego celu. Akcja „List do Mikołaja” jest nie tylko zbiórką prezentów dla dzieci, którym święta nie zawsze kojarzą się z ciepłem rodzinnego domu. To przede wszystkim wyraz solidarności i wyjątkowej empatii dla tych, którzy potrzebują naszego wsparciamówi Agnieszka Nowicka, prezeska Fundacji DOBROdzieje się, która podkreśla wagę zaangażowania Łodzianek i Łodzian w tę inicjatywę.

 

Wspieranie talentów pod choinkę

Fundacja DOBROdzieje się wręcza prezenty aż do 23 grudnia, lecz to nie koniec działań w ramach Akcji. W listach przesyłanych do fundacyjnego Mikołaja dzieci bardzo często prosiły również o finansowanie udziału w zajęciach, rozwijających ich talenty. Dlatego też zauważając to zapotrzebowanie, Fundacja zdecydowała się na założenie charytatywnej internetowej zbiórki, z której dochód zostanie przeznaczony na organizację warsztatów tanecznych, plastycznych, wokalnych, sportowych oraz innych aktywności, o których marzą najmłodsi. Każda wpłata to krok w inwestycję w dziecięce talenty i do realizacji najskrytszych marzeń. Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/auuzft    

 

Fundacja serdecznie dziękuje wszystkim darczyńcom, wolontariuszom oraz partnerom, którzy przyczynili się do sukcesu Akcji "List do Mikołaja". Ten wyjątkowy gest wsparcia to dowód na to, że DOBRO jest najwspanialszą rzeczą, która jako jedyna mnoży się, gdy się nim dzieli. Comments


bottom of page