O PROJEKCIE - AKCJA LIST DO MIKOŁAJA

Pamiętasz tę dziecięcą radość przed zbliżającą się Gwiazdką? Nasłuchiwanie kroków na schodach. Zapach choinki oraz aromat wigilijnych potraw unoszący się w całym domu.
A także ciekawość, co tym razem znajdziesz pod choinką. Twoja kochająca Cię rodzina robiła, co mogła, by prezent był tym wymarzonym.

A co czują dzieci, którym Wigilia wcale nie kojarzy się z rodzinną atmosferą? Dzieci, które spędzają ten wyjątkowy czas bez swojej biologicznej mamy i swojego taty - w domach dziecka lub rodzinach zastępczych.

Ich opiekunowie wiedzą, że dla tych dzieci Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowo trudny czas. Starają się więc spełnić choć jedno marzenie każdego dziecka. Czasami jednak potrzebują pomocy.

Dlatego po raz kolejny chcemy zadbać, by dzieci z łódzkich domów dziecka i rodzin zastępczych mogły znaleźć pod choinką wymarzone prezenty. Dołącz do grona osób, które będą spełniać marzenia przedszkolaków, uczniów i nastolatków po przejściach.

Twoje zaangażowanie to tylko przeczytanie listu do Świętego Mikołaja, znalezienie wymarzonego, dziecięcego prezentu i przeznaczenie kwoty do 100 zł na jego zakup.

KONTAKT:
Jeśli i Ty chcesz zostać Mikołajem, skontaktuj się z Gabrielą Halakiewicz – gabriela.halakiewicz@fundacjadobrodzieje.pl.

Jak przygotować się do zostania Świętym Mikołajem?

1. Skontaktuj się z nami i zgłoś chęć udziału w Akcji LIST DO MIKOŁAJA.
2. W ciągu 2 tygodni od zgłoszenia dostaniesz list, w którym młody człowiek z domu dziecka lub rodziny zastępczej napisze, o czym marzy. Bez obaw - on wie, że ma zmieścić się w 100 zł.

3. Później masz 2 tygodnie na spełnienie jego gwiazdkowego marzenia.

4. Prezent trzeba dostarczyć do Fundacji DOBROdzieje się w Łodzi przy ul. Małachowskiego 74.

Akcja List do Mikołaja jest realizowana we współpracy Fundacji DOBROdzieje się i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi. tegoroczna akcja jest już III edycją projektu, do tej pory obdarowanych zostało 300 dzieci w 2018 roku i ponad 500 dzieci w 2019 roku.

Jeśli możesz do akcji zachęć swoją rodziną, przyjaciół i znajomych.

I pamiętaj, że „dobro to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli”.

Świąteczne Elfy z Fundacji DOBROdzieje się

Fundacja DOBROdzieje się