O PROJEKCIE - AKCJA LIST DO MIKOŁAJA

Szanowni Państwo,

pragniemy jeszcze raz serdecznie podziękować za niezwykłe prezenty, przygotowane podczas Akcji List do Mikołaja. Dzięki podjętemu wyzwaniu każdej osoby, przedszkola, szkoły i firmy, wspólnie stworzyliśmy Magię Świąt Bożego Narodzenia.

Efektem jest spełnionych 1 211 pojedynczych marzeń dzieci, które napisały list do Mikołaja skierowany do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi lub Fundacji DOBROdzieje się

Kłaniamy się w pas, raz jeszcze dziękujemy i zapraszamy do obejrzenia relacji z przebiegu tego wyjątkowego projektu.

OPIS PROJEKTU "List do Mikołaja"

Pamiętasz tę dziecięcą radość przed zbliżającą się Gwiazdką? Nasłuchiwanie kroków na schodach. Zapach choinki oraz aromat wigilijnych potraw unoszący się w całym domu.
A także ciekawość, co tym razem znajdziesz pod choinką. Twoja kochająca Cię rodzina robiła, co mogła, by prezent był tym wymarzonym.

A co czują dzieci, którym Wigilia wcale nie kojarzy się z rodzinną atmosferą? Dzieci, które spędzają ten wyjątkowy czas bez swojej biologicznej mamy i swojego taty - w domach dziecka lub rodzinach zastępczych.

Ich opiekunowie wiedzą, że dla tych dzieci Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowo trudny czas. Starają się więc spełnić choć jedno marzenie każdego dziecka. Czasami jednak potrzebują pomocy.

Dlatego po raz kolejny chcemy zadbać, by dzieci z łódzkich domów dziecka, rodzin zastępczych, rodzin biologicznych wymagających wsparcia, mogły znaleźć pod choinką wymarzone prezenty. Dołącz do grona osób, które będą spełniać marzenia przedszkolaków, uczniów i nastolatków po przejściach.

Do 20 grudnia, listy przygotowane przez dzieci z marzeniami prezentowymi do 100 zł, były przekazywane do darczyńców, którzy zgłosili się do Fundacji z prośbą o ich realizację.

Dzięki szczodrości firm z całej Polski oraz wielkiemu sercu osób prywatnych udało się znaleźć darczyńców dla 1 211 prezentów.

Za co pięknie dziękujemy! Pierwsze prezenty już dotarły do sztabu Mikołaja i sukcesywnie dostarczane są do dzieci.

Listy nadal przychodzą, dlatego Fundacja zwraca się z uprzejmą prośbą do firm oraz osób prywatnych o dołączenie do akcji.

Każdy list to prezentowe marzenie dziecka do kwoty 100 zł.

Ze względu na niedługi czas do Gwiazdki, będziemy bardzo wdzięczni za zakup kart podarunkowych do łódzkich galerii handlowych lub przelew na konto Fundacji DOBROdzieje się, wpisując w tytule przelewu hasło: List do Mikołaja

NR RACHUNKU 74 1140 2004 0000 3502 8017 9891

Dzięki temu nasz zespół Elfów będzie mógł zakupić prezenty dla listów, które przyjdą do nas od dzieci w ostatniej chwili.

Za cześć pieniędzy, która pozostanie po Akcji List do Mikołaja, Fundacja DOBROdzieje się zakupi komputery dla najbardziej potrzebujących dzieci, tak by miały szansę, na równi z innymi uczniami do nauki zdalnej i dostęp do komputera na co dzień.

KONTAKT:
W przypadku pytań skontaktuj się z Agnieszką Nowicką: agnieszka.nowicka@fundacjadobrodzieje.pl

INFORMACJA DLA MIKOŁAJÓW, KTÓRZY JUŻ OTRZYMALI LISTY OD DZIECI

1. Uprzejmie prosimy o dokładne i TRWAŁE opisanie adresata na opakowaniu prezentu, wpisując dane zawarte w Liście do Mikołaja, w tym numer listu

2. Prezent prosimy dostarczyć do 11 grudnia 2020 do Fundacji DOBROdzieje się rezydującej na czas akcji na ul. Małachowskiego 74 w filii Wydziału Wspierania Pieczy Zastępczej

Bardzo dziękujemy wszystkim Mikołajom!

Akcja List do Mikołaja jest realizowana we współpracy Fundacji DOBROdzieje się, Pani Izabeli Król i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi. Tegoroczna akcja jest już III edycją projektu, do tej pory obdarowanych zostało 300 dzieci w 2018 roku i ponad 500 dzieci w 2019 roku.

Jeśli możesz zachęć do akcji swoją rodziną, przyjaciół i znajomych.

I pamiętaj, że „dobro to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli”.

Świąteczne Elfy z Fundacji DOBROdzieje się